Profesyonel / Amatör - Cep Telefonu Katılımı  İstanbul

22 Eylül Yarışma Günü

12 Tema - 12 Saat - 12 Fotoğraf

 

SİRKECİ ( GAR )

4 adet fotoğraf teması yarışmacılara aktarılır

22 Eylül 2018 - 12:00

 

İŞLEYİŞ HAKKINDA

PhotoMaraton, aynı günde 12 saatlik sürede 3 istasyon dahilinde, her istasyonda 4 tema verilmek suretiyle, toplamda 12 saat, 12 tema ve 12 fotoğraftan oluşan bir etkinliktir. Temalar yaratıcılığa açıktır. Katılımcılardan İstanbul’da zamanın ruhunu yansıtacak anın, anların fotoğraflanması istenecektir.

 

Her istasyonda 4 fotoğraf lideri ayrı ayrı temaları açıklayacaklardır. Çalışılacak temalar daha önce açıklanmayacak ve her bir fotoğraf lideri bir sonraki temayı ve diğer temaları bilmeyecektir.

 

 

NASIL KAYIT OLUNUR?

Katılımcılar etkinlik öncesi internet sitesi üzerinden 50.00 TL ücret ödeyerek kayıt yaptıracaklardır. PhotoMaraton günü kayıt ücreti 75.00 TL dir. PhotoMaraton’un toplanma saati 10.30, bitiş saati 24.00’tür.Saat 8.30’dan itibaren katılımcılar ilk istasyon olarak Sirkeci Tren İstasyonu salonundaki kayıt masalarından yaka kartlarını, tişörtlerini ve çantalarını teslim alacaklardır. 

 

PhotoMaraton İstanbul'a katılım ücreti olan 50.00 TL'yi organizasyon giderleri nedeniyle almak durumundayız. Ayrıca bu durum, bir parçası olmaktan mutluluk duyduğumuz uluslararası "photomarathon.com"un bir uygulamasıdır. 

 

Gelecek yıllarda alacağımız destekler neticesinde ödül artırımı ya da bu etkinliğe katılımı ücretsiz yapmak konusunda çalışmalarımız devam ediyor. İlginize teşekkür eder, hepinizi PhotoMaraton İstanbul'da görmekten mutluluk duyacağımızı bir kez daha belirtmek isteriz.

 

Aynı gün yapılan cep telefonu ile photomaraton katılımı ücretsizdir.

 

 

12 TEMA 12 FOTOĞRAF LİDERİ

Fotoğraf çekimleri 4 tema üzerinden yapılacaktır. Katılımcılar SD kartlarına , ilk olarak yönetimin gösterdiği bir ikonu fotoğraflayıp, maratona başlayacaktır.İlk ikonu çekmeyenler ve her istasyonda başlamadan önce ikon çekmeyenler kurala uymadıkları için diskalifiye olacaklardır. PhotoMaraton toplu halde bir fotoğraf çekme etkinliği değildir. Herkes verilen yaka kartlarıyla, kendi ulaşım imkanlarını kullanabilecek, istedikleri yerde fotoğraf çekebileceklerdir.

 

2’nci istasyon olarak belirlenen Eyüp Meydanı’na katılımcıların ulaşım saati 16.00'dır. Bu istasyonda yine 4 ayrı fotoğraf lideri 4 ayrı temayı açıklayacak ve burada gösterilen ikon fotoğraflanarak PhotoMaraton'a devam edilecektir.

 

Son istasyon olan Taksim Tünel’de 20.00’de tekrar buluşmak üzere katılımcılar dağılacaktır. Tünel’de gene başka 4 fotoğraf lideri 4 yeni temayı açıklayacaktır. Burada başka bir ikon çekimi ile PhotoMaraton’un son etabı da tamamlanacaktır.

 

DEĞERLENDİRME

KART TESLİMİ TAKSİMDE STAND ALANLARININ BULUNDUĞU YERDE, SONUÇ İLANI ERTESİ AKŞAM SAAT 21.00'de İTÜ TAŞKIŞLA BİNASINDA

Kartlar, Taksim Meydanı’nda stant alanlarının bulunduğu noktaya teslim edilecek, sonuçlar ise ertesi gün (23 Eylül 2018, Pazar) Saat: 21.00’de İTÜ Taşkışla Binası’nda açıklanacaktır.

 

PhotoMaraton’a katılanlar, en geç Saat 24.00’te Taksim’de stant alanlarının bulunduğu yerde kartlarını yönetime teslim edeceklerdir. Kartların teslimi erken saatlerde de (son tema’ların verildiği Tünel’de saat 20.00 den sonra) gerçekleşebilir.

 

Her katılımcının 12 temayı da fotoğraflaması zorunludur. Teslim alınan temalar kodlanarak jüri seçimine hazır hale getirilecek, ertesi sabah saat 09.00’dan itibaren jürinin çalışması başlayacaktır. Her jüri üyesi önce kendi seçtiği 12 tema birincisini çıkaracak, bundan sonra da 12 jüri üyesi birlikte toplanarak 144 fotoğraf arasından derecelendirmeyi yapacaklar.

 

Sonuçlar akşam Saat 21.00’de açıklanacak.Kartların teslim anı ve jürinin çalışma saatleri içinde, PhotoMaraton’un sonuçlarının açıklanacağı İTÜ Taşkışla Binası’nda sponsor firmalar stant açıp tanıtım yapacaklardır. Ayrıca,23 Eylül Pazar PhotoMaraton’un ikinci gününde jüri çalışmaları devam ederken saat 13.00’ten akşam jüri açıklamasına dek fotoğraf söyleşileri ve aktiviteler, yapılacaktır.

 

 

12 TEMA BİRİNCİSİNE 12 FOTOĞRAF MAKİNESİ

Jürinin seçtiği 12 tema birincisine sponsor firmalar tarafından verilen fotoğraf makineleri hediye edilecek,bu makinelerin dağılımıyla ilgili kura çekilecektir. Sponsor firmaların etkinlikte başarı gösterenlere özel ödülleri olabilecek, Son elemeye kalan fotoğraflar albüm olarak basılıp, ileri bir tarihte sergilenecektir.

Jürinin başarılı gördüğü 12 tema birincisine piyasa değeri 2,799,00 TL olan 12 Adet Fuji X-A5 Aynasız fotoğraf makinesi hediye edilecektir. 12 Temadan birini kazanarak siz de Fuji X-A5 Model 12 Adet Aynasız fotoğraf makinesinden birine sahip olabilirsiniz.

 

Fuji X-A5 için aşağıdaki linke bakınız.
www.fujifilmshop.com/katalog/urun/x-a5_gumus__16-50_kit

 

İkinci ve üçüncülere ise sponsor firmaların çeşitli fotoğraf makinesi aksesuarları hediye edilecektir.

Sponsor firmaların etkinlikte başarı gösterenlere özel ödülleri olabilecek, son elemeye kalan fotoğraflar albüm olarak basılıp, ileri bir tarihte sergilenecektir.

 

 

 

Profesyonel / Amatör Katılımı Yarışma Jürileri

İsimler Soyada göre Alfabetik Düzenlenmiştir​.

Cep Telefonu Çekimleri İçin Tema ve Seçiciler Kurulu

İsimler Soyada göre Alfabetik Düzenlenmiştir​.

Profesyonel / Amatör Katılım Tema Belirleyiciler

İsimler Soyada göre Alfabetik Düzenlenmiştir​.

Cep Telefonu Çekimleri İçin Tema ve Seçiciler Kurulu

İsimler Soyada göre Alfabetik Düzenlenmiştir​.

PHOTOMARATON ETKİNLİĞİ DE BİR DİZİ KURAL İÇERİYOR

 

1.PhotoMaraton etkinliğinde,içinde kart yuvası bulunan dijital kameralar kullanılmalıdır.Herhangi bir veri manipülasyonu (fotoğraf düzenleme, dosyaları yeniden adlandırma, EXIF verilerinde yapılan değişiklikler vb.) Anında diskalifiye edilmeye neden olacaktır.Yarışma süresince sadece bir kamera kullanılabilir. Dosya biçimi "JPEG" olmalıdır.Fotoğrafların silinmesine ve tekrarına izin verilir.

 

2.PhotoMaraton’a Herkes katılabilir.18 yaşın altındaki kişiler için yasal vasinin yazılı onayı gerekir. Katkı payı, "PhotoMaraton"un sitesine önceden aktarılacak ve katılımcı kayıt başlangıç numarası alacaktır.

 

3.PhotoMaratonu'ndan 2 gün öncesine kadar kayıt olmak gerekir.Kayıt iptali halinde organizasyon tarafından başvuru ücreti iade edilemez. Kayıt sadece katılım ücretinin ödenmesinden sonra geçerlidir. 

 

4.Katılımcı, etkinlik sırasında medya ya da basın tarafından verilen olağan dokümantasyonun bir parçası olarak, röportaj yapılmasını ve fotoğrafının çekilmesini kabul eder.

 

5.Katılımcı, kayıtlarını İstanbul PhotoMaraton'unun ortakları ve sponsorları tarafından organizatörlerinin kullanımını açıkça kabul eder.

 

6.Katılımcı, fotoğrafların tüm hakları olduğunu ve üçüncü kişilerin sunumunda herhangi bir kişilik haklarının ihlal edildiğini onaylar.

 

7.Katılımcı, kayıt verisinin elektronik olarak işleneceğini açıkça kabul eder. Verilerin üçüncü şahıslara aktarılması, önceden izin almadan gerçekleşmeyecektir.

 

8.Organizatörler olayı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutar. Kayıt iptali halinde organizasyon tarafından başvuru ücreti iade edilemez.

 

9.Şehirdeki katılım ve hareket kendi sorumluluğunuzdadır. Organizasyon komitesi PhotoMaraton sırasında herhangi bir hastalık,kaza vb. türden olaylardan sorumlu tutulamaz. PhotoMaraton’a katılan herkes sigorta yapılacaktır.

 

10.Hukuki başvurular için İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi yetkilidir.

BAŞARI İÇİN İPUÇLARI

1. Başlangıç noktasıne erken gelip kayıt olunuz.

2. Fotoğrafları verilen sıraya göre çekiniz.

3. Jpeg formatı seçiniz.

4. Hafıza kartlarınızı biçimlendiriniz.

5. Makinelerinizin tarih ve saat ayarlarını kontrol ediniz.

6. Makinanızda filtre kullanabilirsiniz.

7. Harici flaş kullanabilirsiniz.

8. Ekstra pil ve şarj cihazı taşımalısınız.

9. İyi bir yürüyüş ayakkabısı ve giyecekler olmalıdır.

10. Bisiklet ile bir PhotoMaraton'u tamamlayabilirsiniz.

11. Kimlik veya pasaportunuz yanınızda bulunsun.

12. PhotoMaraton sırasında kendinize fotoğraf çekmek isterseniz yedek hafıza kartı veya ikinci bir makine bulundurunuz. Eğer tek hafıza kartınız varsa bu karttaki yarışma dışı fotoğrafları, kart tesliminden önce wi-fi ile gönderebilirsiniz ya da bilgisayar yardımıyla kopyalayabilirsiniz. Kesinlikle yarışmaya katılacak fotoğraflarınızı bilgisayara yükleyip tekrar karta yükleme yapmayınız.

GÜZEL BİRGÜN GEÇİRMEK
 

1. PhotoMaraton koşmak değildir. Bir beyin fırtınasıdır. Kısa sürede,verilen temaların fotoğrafını çekmek demektir.

 

2. PhotoMaraton'larda çok fazla ekipmanla gezmek size dezavataj sağlayacaktır.

 

3. İki üç kişilik gruplar halinde gezmeniz yeni fikirler üretmenize yol açacaktır.

 

4. Yavaş ve sakin hareket edin.Herkesin çektiği konuyu değil, ayırtedici özelliği olan fotoğrafları çıkarın.

 

5. Düşündürücü ve arkasında bir fikir bulunan yaratıcı fotoğraflara yönelin.

 

6. PhotoMaraton sırasında sokaklarda insanları zor duruma sokacak fotoğraflara yönelmek yerine;hafif bir gülümseme ile yaklaşmak size güzel fotoğraf yakalatır.

 

7. Kazanmak,kaybetmek önemli değildir. Yeni deneyimler, yeni arkadaşlıklar ve en önemlisi eğlenceli bir aktivite günü sizi bekliyor.

Profesyonel / Amatör - Cep Telefonu Katılımı İstanbul

PHOTOMARATON NEDİR?

PhotoMaraton birleştiren bir kültürel etkinliktir. Fotoğraf tutkusudur. Yaşanılan bölgenin tanıtımına katkıdır. Fotoğrafa adanmış bir gündür. Maraton diyorsak; koşmanıza gerek yok; sakin, serinkanlı bir aktivite bu. Herhangi bir dijital fotoğraf makinesine ve cep telefonuna sahip olan herkese açıktır.

 

Vatandaşları,  arkadaşları, sevgilileri, fotoğraf tutkunlarını, turistleri, eğlenceli bir günde, kenti alternatif bir şekilde yaşarken temalı görüntüler oluşturmaları için teşvik eder. Fotoğrafın uzman ve yönlendirici liderleri ile bir araya gelecek ve İnteraktif, eğlenceli bir photomaraton yaşayacaksınız.

  • Ürün Kodu: pro-katilim-istanbul
  • Stok Durumu: Kayıta Kapalı
  • 75,00₺