PhotoMaraton

PHOTOMARATON NEDİR?

 

PhotoMaraton fotoğrafçıları aynı tema etrafında birleştiren ve zamanla yarışılan bir kültürel etkinliktir. Fotoğraf tutkusudur. Konu olarak seçilen şehrin, bölgenin tanıtımına katkıdır.Tümü fotoğrafa adanmış bir gündür.Adına maraton diyorsak da koşmanıza gerek yok; sakin, serinkanlı bir etkinlik bu. Üstelik, herhangi bir dijital fotoğraf makinesine ve fotoğraf çekebilen cep telefonuna sahip olan herkese açık. O şehrin insanlarını, dostları, arkadaşları, sevgilileri, fotoğraf tutkunlarını, turistleri, bu zevkli yarışmaya dahil eder.

 

Bir yandan, fotoğraf üretilmesini eğlenceli ve heyecanlı bir aktiviteye çevirirken, katılımcılarını, şehri alternatif bir şekilde yaşarken temalı görüntüler oluşturmaları için teşvik eder. Bir şehri fotoğraflar aracılığıyla yeniden var eder.

 

İŞLEYİŞ HAKKINDA

 

PhotoMaraton, aynı günde 6 - 9 - 10 - 12 - 24 saatlik sürelerde belirlenen istasyonlar dahilinde, her istasyonda temalar verilmek suretiyle, toplamda 6 - 9 - 10 - 12 - 24 saat, 6 - 9 - 10 - 12 - 24 tema ve  6 - 9 - 10 - 12 - 24 fotoğraftan oluşan bir etkinliktir. Temalar yaratıcılığa açıktır. Katılımcılardan fotoğraf çekilen şehirde zamanın ruhunu yansıtacak anın, anların fotoğraflanması istenecektir.

 

Her istasyonda fotoğraf liderleri ayrı ayrı temaları açıklayacaklardır. Çalışılacak temalar daha önce açıklanmayacak ve her bir fotoğraf lideri bir sonraki temayı ve diğer temaları bilmeyecektir.