Kurallar

PHOTOMARATON ETKİNLİĞİ DE BİR DİZİ KURAL İÇERİYOR

 

1.PhotoMaraton etkinliğinde,içinde kart yuvası bulunan dijital kameralar kullanılmalıdır.Herhangi bir veri manipülasyonu (fotoğraf düzenleme, dosyaları yeniden adlandırma, EXIF verilerinde yapılan değişiklikler vb.) Anında diskalifiye edilmeye neden olacaktır.Yarışma süresince sadece bir kamera kullanılabilir. Dosya biçimi "JPEG" olmalıdır.Fotoğrafların silinmesine ve tekrarına izin verilir.

 

2.Cep telefonu katılımı: Tablet ve cep telefonu ile gerçekleşir. Cep telefonu PhotoMaraton etkinliği için uygulamalar (iOS ve Android) kurulacaktır. Fotoğraflar bu uygulamada hem düzenlenmiş hem de farklı sıralarda kaydedilebilir.4 fotoğraf yükledikten sonra, uygulamaya katılım tamamlanmalıdır. 

PhotoMaraton’a Herkes katılabilir.18 yaşın altındaki kişiler için yasal vasinin yazılı onayı gerekir. Katkı payı, "PhotoMaraton"un sitesine önceden aktarılacak ve katılımcı kayıt başlangıç numarası alacaktır.

 

3.PhotoMaratonu'ndan 2 gün öncesine kadar kayıt olmak gerekir. Kayıt iptali halinde organizasyon tarafından başvuru ücreti iade edilemez. Kayıt sadece katılım ücretinin ödenmesinden sonra geçerlidir. Cep telefonu katılımı için internet üzerinden kayıt gerekmektedir ve katkı payı ücreti yoktur.PhotoMaraton günü ücretler, yüzde elli arttırılır.

 

4.Katılımcı, etkinlik sırasında medya ya da basın tarafından verilen olağan dokümantasyonun bir parçası olarak, röportaj yapılmasını ve fotoğrafının çekilmesini kabul eder.

 

5.Katılımcı, kayıtlarını PhotoMaraton'unun ortakları ve sponsorları tarafından organizatörlerinin kullanımını açıkça kabul eder.

 

6.Katılımcı, fotoğrafların tüm hakları olduğunu ve üçüncü kişilerin sunumunda herhangi bir kişilik haklarının ihlal edildiğini onaylar.

 

7.Katılımcı, kayıt verisinin elektronik olarak işleneceğini açıkça kabul eder. Verilerin üçüncü şahıslara aktarılması, önceden izin almadan gerçekleşmeyecektir.

 

8.Organizatörler olayı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutar. Kurallar günün koşullarına göre değiştirebilinir.Bu durumda, katılım ücreti, iptalden sonraki dört hafta içinde veya mümkünse sabit bir değiştirme tarihi için katılımcılara iade edilecektir.

 

9.Şehirdeki katılım ve hareket kendi sorumluluğunuzdadır. Organizasyon komitesi PhotoMaraton sırasında herhangi bir hastalık, kaza vb. türden olaylardan sorumlu tutulamaz. Sponsor olarak bir sigorta şirketi yönlendirildiğinde, PhotoMaraton’a katılan herkese sigorta yapılacaktır.

 

10.Hukuki başvurular için İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi yetkilidir.