<We_can_help/>

What are you looking for?

PhotoMaraton Türkiye

Tema Odaklı, Zamana Karşı Yarışılan, Ödüllü Fotoğraf Etkinliği

2018

İstanbul

2018

Ankara

2018

İzmir

2019 Yılı

PhotoMaraton Etkinlikleri

PhotoMaraton, 1984 yılından beri 30'dan fazla ülkede düzenlenen tema odaklı zamana karşı yarışılan fotoğraf çekme etkinlikleridir. PhotoMaraton isim kullanım hakkının alınması ile birlikte Türkiye'de ilk defa 2018 yılında İstanbul, Ankara ve İzmir'de düzenlenmiştir. PhotoMaraton fotoğrafçıları aynı tema etrafında birleştiren ve zamanla yarışılan bir kültürel etkinliktir. Fotoğraf tutkusudur. Konu olarak seçilen şehrin, bölgenin tanıtımına katkıdır. Tümü fotoğrafa adanmış bir gündür.

Etkinlik Nasıl İşler?

Online Kayıt

PhotoMaraton etkinliklerine katılmak için internet sitesi üzerinden bilet satın alınır. Fotoğraf Makinesi ile katılım ve Cep Telefonu ile katılım adında iki farklı bilet seçeneği bulunmaktadır. Biletler iyzico ve/veya Biletino aracılığıyla kredi kartı ile veya banka havalesi yolu ile temin edilebilir. Katılımcılar, etkinlik günü kayıt yaptırmak isterse, sunulan materyallerden ötürü 25 TL fark ödemek durumundadır. Kayıt olan herkese otomatik mail gitmektedir.

1. Gün Fotoğraf Günü

PhotoMaraton, düzenlenen şehirde 2 gün boyunca gerçekleşir. Birinci gün fotoğraf çekme günüdür. Sabah erken saatlerde yaka kartı ve t-shirt teslimi yapılır. İlk temaların açıklanacağı istasyonda buluşulur ve temalar açıklanır. Katılımcılar belirli süre içerisinde temalara uygun fotoğrafları çeker ve sonraki temaların açıklanacağı diğer istasyonlara giderler. İstasyonlarda PM ikonları çekilir. Gün sonunda fotoğraflarını teslim ederler.

Temaları Öğrenme

PhotoMaraton etkinlikleri 6 tema, 9 tema, 12 tema veya 24 tema üzerinden gerçekleşebilir. Temalar, katılımcılar tarafından o esnada öğrenilir. Temaların açıklandığı alanlara istasyon adı verilir. Katılımcılar istasyonlara ulaştıklarında belirlenen PM ikonunu fotoğraflar ve orada olduğunu kanıtlar. Her istasyonda 3 veya 4 tema açıklanır ve katılımcılar diğer temalar öğrenmek üzere diğer istasyonlara doğru fotoğraflarını çekerek yola koyulurlar.

Fotoğraf Teslimi

Katılımcılar istedikleri istasyonda, o zamana kadar açıklanan temalara ait çektikleri fotoğrafları teslim etmek üzere teslim masalarına gelir. SD kartları içerisindeki fotoğraflar, bilgisayarlara kopyalanır ve SD kartlar katılımcıya geri verilir. Fotoğraflar jüriye sunulmak üzere temalarına ayrılır, numaralandırılır ve resmi PhotoMaraton uygulamasından geçer. Manipüle edilen fotoğraflar elenir.

2. Gün Ödül Töreni

PhotoMaraton etkinliklerinde 2. gün konferanslar, fotoğraf gösterileri, paneller ile geçer. Etkinliklere katılım ücretsizdir. Katılımcılar etkinliklere katılabilir, network yapabilir ve sponsorların stantlarını gezebilir. Gün sonunda ödül töreni gerçekleşir. Jüriler, sabah erken saatte toplanarak her temanın birincilerini belirlerler. Ödül töreni sırasında hangi fotoğrafların tema birincileri oldukları açıklanır.

Tema Birincileri

Etkinliğin 2. günü her jüri kendi tema birincisini seçer. Seçilen fotoğraflar ayrı ayrı tema klasörlerine bölünür ve toplu olarak bir kez daha değerlendirilir. Sona kalan fotoğraflar tema birincisi olarak belirlenir. Ödül töreni sırasında her tema birincisine kupası ve hediyeleri teslim edilir. Devamında internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden fotoğraflar açıklanır.

Etkinlik hakkında daha detaylı bilgi almak için Sıkça Sorulan Sorular sayfasına göz atabilirsiniz.

2018 Yılı Partnerleri

2019 yılı partnerleri çok yakında açıklanacaktır. Sponsorluk detayları için iletişime geçebilirsiniz.

2019 İstanbul PhotoMaraton'u

Kredi Kartı ile Bilet Al

Banka aracılığı ile güvenli ödeme

Havale ile Bilet Al

Havale ile ödeme yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İstanbul PhotoMaraton'u 19-20 Ekim'de
2019'da katılımcıları büyük sürprizler bekliyor. Biletinizi şimdiden alın!