BASINDA BİZ

Hürriyet Seyahat / 22 Temmuz 2018

Türkiye’de bir ilk, Photomaraton başlıyor

Amatör/profesyonel sokak fotoğrafçılığının dünyadaki en heyecanlı, en şenlikli ve çok ödüllü tek etkinliği "Photomaraton" artık Türkiye'de. 35 yıl önce, fotoğraf tutkunu iki İspanyol gencin planlayıp hayata geçirdiği, dünyanın en popüler fotoğraf etkinliği 22 Eylül 2018 sabahı tarihi Sirkeci Garı'ndan start alacak. Jürisini Türkiye'nin en ünlü fotoğrafçı ve gezginleririnin oluşturduğu uluslararası etkinliğin ilk provası hafta içi yapıldı. Tarihi Sirkeci Garı'nda bir araya gelen grup, halkın arasına karışarak fotoğraf çekimi yaptı. Jüride Coşkun Aral'dan Ayhan Sicimoğlu'na, Mustafa Seven'den Saffet Emre Tonguç'a, Merih Akoğul'dan Haluk Çobanoğlu'na pek çok usta isim var. İBB başta olmak üzere Fatih, Eyüp ve Beyoğlu belediyeleri, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF), fotoğraf kulüpleri ve sponların destek verdiği Photomaraton-İstanbul "12 saat/12tema/12 poz" motivasyonlu, halka açık bir etkinlik. Katılımcılar, 22 Eylül'de Sirkeci-Eyüp-Taksim üçgeninde, şehrin kalbinde, 12 saat içinde, 12 temalı, 12 fotoğraf çekecek. Aynı gün "4 saat/4 tema/ 4 fotoğraf" başlığıyla sadece cep telefonlarının kullanılacağı ödüllü bir fotoğraf yarışması daha var. Etkinlik 13-14 Ekim'de Ankara'da, 20-21 Ekim'de İzmir'de gerçekleştirilecek.

 

Medya Radar / 23 Temmuz 2018

Dünyanın en popüler fotoğraf etkinliği Türkiye'de! Jüride hangi ünlü isimler var? (Medyaradar/Özel)

Amatör/profesyonel, sokak fotoğrafçılığının dünyadaki en heyecanlı, en şenlikli ve de ödüllü tek etkinliği “Photomaraton” artık Türkiye’de.
Medya Radar » Gündem » Dünyanın en popüler fotoğraf etkinliği Türkiye'de! Jüride hangi ünlü isimler var? (Medyaradar/Özel)

 

 

Gezgin Foto / Temmuz - Ağustos 2018

PhotoMaraton, İstanbul Sokaklarını Fotoğraflamaya Çağırıyor

Milliyet Sanat/ 17 Ağustos 2018

Türkiye'nin ilk fotoğraf şenliği

Amatör ve profesyonel, sokak fotoğrafçılığının dünyadaki şenlikli ve ödüllü tek etkinliği PhotoMaraton artık Türkiye’de de yapılacak.

Bundan tam 35 yıl önce fotoğraf tutkunu iki İspanyol gencin planlayıp hayata geçirdiği, popüler fotoğraf etkinliği PhotoMaraton 22 Eylül 2018 sabahı tarihi Sirkeci Garı’nda başlayacak.
 
Aynı gün yine PhotoMaraton çatısı altında her kesimden halka açık bir etkinlik daha yapılacak: CepPhotoMaraton. Başvuru kayıtları www.photomaraton.com adresinden online ve belirli fotoğrafçılık merkezlerinden matbu olarak alınmaya başlayan etkinliğin ikinci günü, ödül töreni yapılacak. PhotoMaraton etkinlikleri Ankara ve İzmir’de de gerçekleştirilecek.
 
Tüm dünyadaki PhotoMaraton’lar gibi İstanbul’daki program da gönüllü ekip üyeleri tarafından organize ediliyor. PhotoMaraton İstanbul, fotoğraf tutkusundan doğan ve bu tutkuyu Türkiye’nin zengin çevre, bölge ve kültürel mirasının geliştirilmesine yönelik bir araç olarak kullanımını teşvik etmek amacıyla İstanbul’da gerçekleştirilecek uluslararası bir etkinlik olma amacını taşıyor.

 

 

AnadoluJet / Eylül 2018

Yürü, Gözle, Düşün, Çek

İstanbul Ticaret Odası Gazetesi / 28.09.2018

İstanbul'da ilk 'PhotoMaraton' heyecanı

Farklı kıtalardan 79 şehirde düzenlenen uluslararası fotoğraf etkinliği 'PhotoMaraton', yüzlerce fotoğraf seferin katılımıyla İstanbul'da ilk kez gerçekleştirildi. Organizasyona İTO ve TUGEV de destek verdi.